Inwestycje

Inwestujemy w jakość i ekologię

Celem firmy KOMPOST WRONA jest utrzymywanie ciągłości produkcji i powtarzalności wytworzonego kompostu, z zachowaniem jego najwyższych, stałych walorów i atutów. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu odpowiedniej jakości surowców, wykorzystaniu najnowszych technologii, maszyn i urządzeń oraz kontroli procesu produkcji. Pod tym względem branżę można porównać do sportu. Tak, jak w sporcie nie jest sztuką uzyskanie wysokiej formy, ale jej utrzymanie, tak w produkcji kompostu priorytetem jest wytwarzanie dobrej jakości produktu w sposób ciągły i powtarzalny.

Sprawdzone wzory

Proces produkcji oparty został na technologiach holenderskich i współpracy z firmą Christiansen, co pozwoliło na jego udoskonalenie oraz wprowadzenie wielu nowatorskich rozwiązań. Holenderska technologia łączy się z polską myślą techniczną. Jak się okazuje, firma KOMPOST WRONA sama wytwarza urządzenia instalowane w zakładzie. Konstruowanie specjalistycznych maszyn to efekt wieloletniego doświadczenia w branży, m.in. zainstalowanie płuczki i filtrów biologicznych jest pionierskim rozwiązaniem w skali kraju.

Kontrola najważniejsza

Cały proces produkcji kompostu jest monitorowany w sposób ciągły. Pozwala to na szczegółową kontrolę na każdym etapie wytwarzania. Technologiczną nowinką linii produkcyjnej jest urządzenie do zasypywania z góry komór fermentacyjnych. Tak zorganizowana produkcja pozwala na wytwarzanie selektywnego kompostu o bardzo dobrych parametrach.

Załoga

Żaden zakład nie może dobrze funkcjonować bez odpowiednio wykwalifikowanej załogi. Technolodzy, kierownicy, elektronicy, operatorzy, osoby bezpośrednio zaangażowane w produkcję oraz doradcy terenowi w zakresie uprawy – od lat budują markę firmy i jej renomę. Pozycja firmy na rynku to także zasługa dobrych kontaktów z klientami – producentami pieczarek. To ich uwagi i wskazówki są źródłem wiedzy dla pracowników firmy, bo dzięki nim można w sposób elastyczny reagować na oczekiwania odbiorców.

Wiedziałeś, o tym, że używasz starej wersji przeglądarki Internet Explorer? Zaktualizuj przeglądarkę teraz!